آخرین تلاشها در آخرین روزها- علیرضا یعقوبی

15 ژوئن 2012

گردهمائی سنتی مقاومت ایران در 23 ژوئن در ویلپنت پاریس در راه است. هواداران و اعضای خانواده بزرگ مقاومت هر کدام سراز پا نشناخته تمامی توش و توان خود را بکار می گیرند تا این مراسم به زیباترین و بهترین شکل ممکن آنچنان که شایسته مقاومت عادلانه مردم ایران علیه دیکتاتوری فاشیسم مذهبی است برگزار شود. براستی راز و رمز این همه تلاش و پویایی برخاسته از چیست؟ بخصوص اگر توجه کنیم که این مقاومت سراپایش خون فشان بوده و همواره زیر فشار و در چنبره ای از توطئه ها بسر برده و در نقطه مقابل تمامی جریانات مدعی نه تنها صحنه مبارزه را خالی کرده بلکه در انحطاط و پرت افتادگی از وادی مقاومت و مبارزه به چوب زیر بغل خون آشام ترین دیکتاتوری تاریخ معاصر جهان علیه مقاومت عادلانه مردم ایران تبدیل شده اند و یا در بهترین شکل خود سکون و تمکین برگزیده اند. 

راز پویایی و ماندگاری مقاومت ایران را باید در یک کلام در میل و تلاش به تغییر جستجو کرد. مقاومت ایران با ایمان راسخ به این اصل بنیادین که جوهره و ذات بشر نه در تسلیم و تن دادن به قضا و قدر بلکه در تلاش برای تغییر تبیین و تعریف و تفسیر می شود توانسته با تکیه بر خویشتن خویش راه تکامل را از سنگلاخ ها و سختی ها و از میان آتش و خون بگشاید و با آبدیده شدن در هر یک از این مراحل بالنده تر از گذشته به پیشواز امتحانات و آزمایشات و ابتلائات دیگر برود. 

براستی چرا مجاهدین هر ساله 30 مراسمی بمناسبت بزرگداشت 30 خرداد 60 بعنوان سرآغاز مقاومت عادلانه مردم ایران در فازی جدید برگزار می کنند؟ در یک کلام چون 30 خرداد 60 سرفصلی و آزمایشی برای مجاهدین رز پاسخ دادن به «ضرورتهای تاریخی» بود. یوم الفرقان روزی و سرفصلی برای جدائی سره از ناسره. روزی برای آنکه شعارها و کلام ها صحت و سقم خود را در جریان عمل به محک بگذارند. تا آنجا که به دشمن بر می گشت با عربده کشی های روزانه خمینی و براه افتادن گله های سرکوبگر در خیابانها می خواست سکوت و سکون و تن دادن به قضا و قدر خمینی طلبیده و خواسته را به جامعه و نیروهای سیاسی و در راس همه مجاهدین تحمیل کتد. سی خرداد یک سرفصل تاریخی و نقطه عطف در تاریخ مبارزات مردم ایران بود. در یک کلام جامعه و نیروهای سیاسی در مقابل این آزمایش تاریخی قرار داشتند که در برابر اراده دشمن تن به تمکین و در نهایت خفت و خواری و همسفره گی و هم سفلگی داده یا نه به «ضرورت تاریخ» و مبارزه با طیب خاطر علیرغم نمامی بهای آن تن داده و رایت شرف و مقاومت را بردوش کشیده و در تاریخ خود را به ثبت می رساند. مجاهدین آگاهانه و آنگونه که شایسته نام و راه و رسمشان بود بنا به تمامی سنن الهی و تکاملی راه مقاومت را برگزیدند. به «ضرورت تاریخ» مبارزه ملت ایران در میل به آزادی و آزادگی پاسخ مثبت دادند و شکوفائی و بالندگی ابدی را برای خود خریدند و سرچشمه تمامی بالندگی و سرزندگی اعضا و یاران مقاومت را باید در تصمیم تاریخی رهبری مجاهدین در مقطع 30 خرداد سال 60 جستجو کرد. وقتی اراده ها صیقل خورد و راه مبارزه را برگزید علیرغم تمامی مشکلات بر تقدیر و سرنوشت است که تغییر یابد و بر زمستان انجماد و استبداد است که برود و بر بهار گرمایش و آزادی است که فرا رسد. 

امروز بعد از سی سال از آن روز تاریخی مجاهدین و تک تک اعضای خانواده بزرگ پاکیزه و پالیزه تر بیرون آمده از تمامی آزمایشات و ابتلائات خوشحال و راضی از وفای به عهد و سرشار از بارقه ی حیات و بالندگی دست افشان و پاکوبان علیرغم تمامی فشارها و توطئه ها و دسیسه ها به استقبال بزرگداشت روز تاریخی سی خرداد می روند با ایمان براینکه با الهام از سنتی که در آن روز تاریخی برحا گذاشتند می توانند هر ناممکنی را ممکن سازند. تمنا را اول از همه از خود و درون خود دارند و با تکیه بر این اصل بر این باورند که اگر عزم به ایستادگی کنند جهانی به ایستادگی در مقابل فاشیسم مذهبی قیام خواهد کرد چرا که مقاومت اصیل مردم ایران سرچشمه تمامی پاکی ها و زیبائی هاست و انسانهای شریف و آزادی در جای جای این گیتی دستی را که با صدق و صفا به یاری دراز شده باشند در خواهند یافت و همبستگی جهانی با مقاومت ایران شکل خواهد گرفت و عدالت در نهایت پیروز خواهد شد. تمامی اینها درسهائی برگرفته و منشعب از روز تاریخی 30 خرداد 60 است.

کار بزرگ تدارک بزرگ می خواهد و در این آخرین روزها آخرین تلاشها در راستای برگزاری هر چه با شکوهتر مراسم 23 ژوئن در ویلپنت پاریس در جریان است. هواداران و اعضای مقاومت ایران تمامی توش و توان خود را بکار گرفته اند تا بار دیگر با شهدا و اسیران و یاران اشرفی و ساکنان قهرمان لیبرتی پیمانی دوباره ببندند که تا برکندن آخرین خشت دیکتاتوری آخوندی از پای نخواهیم نشست. دشمن زبون باید سقوط کند و بر خلق قهرمان ایران است که شاهد پیروزی و آزادی را در آغوش کشد. پس یاران برای برگزاری هر چه با شکوهتر مراسم 23 ژوئن در ویلپنت پاریس به پیش 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s